Pożyczka w banku czy w Skoku?

Sposobów na wzięcie pożyczki jest wiele. Dziś sprawdzimy podobieństwa i różnice dotyczące zaciągnięcia tego zobowiązania w bankach i Skokach.
W jednej i w drugiej instytucji przed udzieleniem pożyczki badana jest zdolność kredytowa potencjalnego klienta, przesądzająca o przyznaniu pożyczki. Różnice zaczynają się jednak dość szybko, bo pożyczki w Skoku mogą być udzielane jedynie jego członkom.

Kiedy otrzymamy pożyczkę w Skoku?

Dlaczego? Skoki są spółdzielnią, zrzeszającą swoich członków, w odróżnieniu od banków będących spółkami akcyjnymi. To powoduje, że chcąc wziąć pożyczkę, trzeba uiścić opłatę członkowską i pewne niewielkie opłaty (np. po 1 zł za wpisowe, wkład członkowski) i składka na Stowarzyszenie Krzewienia Edukacji Finansowej wysokości w wysokości 4 zł rocznie. Są to minimalne opłaty, jednak koniecznie by móc otrzymać tam pożyczkę. Biorąc pożyczkę bankową, nie musimy w każdej sytuacji posiadać w nim konta.

Jeśli chodzi o formalności, to w przypadku niskich kwot w obydwu typach instytucji pożyczkę można otrzymać na dowód. Przyznanie wyższych kwot wymaga już przedstawienia zaświadczeń o dochodach lub wniesienia stosownego zabezpieczenia pożyczki.

Gdzie i kiedy się bardziej opłaca?

Kredyty bankowe są od tych Skok-owych generalnie tańsze, jednak można natrafić na korzystniejszą ofertę w spółdzielczych kasach oszczędnościowo-kredytowych. Trzeba jednak wiedzieć, że znalezienie dobrych warunków pożyczkowych jest łatwiejsze, gdy jest się wieloletnim członkiem Skoku. W przypadku banków stali klienci, podobnie, mogą liczyć na korzystniejsze warunki.

Członkowie Skoków mogą liczyć czasem na bardzo atrakcyjną wysokość raty, co wiąże się jednak z dużym rozciągnięciem spłaty w czasie, a więc dość dużymi kosztami. Jeśli oczywiście zdecydujemy się na długoterminową pożyczkę.

Prostota i bezpieczeństwo

Często oferty Skoków są o wiele prościej skonstruowane niż te dotyczące bankowych pożyczek. W Skokach oferta może się sprowadzić do jednej kwoty pożyczki i sumy, którą będziemy co miesiąc spłacać, bez możliwości wyboru wielu różnych propozycji. W bankach dostępnych jest wiele opcji z różnym oprocentowaniem, prowizją czy warunkami spłaty.

Co do bezpieczeństwa udzielanych zobowiązań, to od pewnego czasu jest ona w przypadku banków i Skoków porównywalna. Od 2012 r. Komisja Nadzoru Finansowego sprawuje monitoring i nadzór także nad Skokami. Są to więc równie bezpieczni pożyczkodawcy, co banki działające w naszym kraju. Natrafienie na korzystną ofertę pożyczki w Skoku należy z tego powodu rozważyć równie poważnie, co ofertę bankową.

Ranking pożyczek i kredytów gotówkowych znajdziesz na stronie: http://gotowkowe.net/


Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie widoczny.

*