Ile kosztuje pożyczka w Skok?

Nagłe wydatki lub dawno planowane przedsięwzięcie, na które nie udało się oszczędzić wystarczającej ilości pieniędzy. W takich sytuacjach rozważamy wzięcie pożyczki gotówkowej. Jednak czy bierzemy pod uwagę wszystkie instytucje jej udzielające?

Możliwym pożyczkodawcą może być także jeden ze Skoków, które w swojej ofercie oczywiście posiadają pożyczkę gotówkową. Można ją spożytkować na dowolny cel, czyli zupełnie tak samo jak to dzieje się w bankach.

Kto może otrzymać pożyczkę w Skoku?

By móc skorzystać z pożyczki w Skoku, trzeba zostać jego członkiem, co oznacza opłaty członkowskie: wpisowe (od 1 do 30 zł), wkład członkowski (od 1 zł do 25 zł). Należy te wykupić co najmniej jeden udział, który może kosztować, w zależności od Skoku, od nawet złotówki do 60 zł.

Przedział kwoty, jaką po staniu się członkiem możemy pożyczyć w kasach działających na zasadzie spółdzielni, wynosi od 1 tys. zł do aż 160 tys. zł. Jej rozłożenie jest możliwe w od 4 do 120 rat, co oznacza maksymalnie 10-letni okres kredytowania.

Ile zapłacimy za pożyczkę?

Atutem pożyczek w Skokach są jasne reguły, przez co wiemy ile z bardzo dużym przybliżeniem zapłacimy. Przy zmiennym rocznym oprocentowaniu 10% i pożyczce wysokości 5 tys. zł spłacanej przez 36 miesięcy możemy zapłacić możemy ok. 270 zł miesięcznie w ratach równych. Większość pożyczek w Skokach spłacana jest właśnie w tej formule ratalnej.

Plusem jest tutaj też możliwość dopasowania terminu spłaty do daty wpłynięcia własnego wynagrodzenia. Długoletni członkowie i posiadacze dobrej historii kredytowej mogą liczyć na obniżenie oprocentowania.

Koszty dodatkowe

Dość wysoką jest opłata prowizyjna, bo może ona stanowić nawet ok. 10% pożyczonej kwoty, a do tego należy doliczyć opłatę przygotowawczą. Niską, bo wynoszącą ok. 20 zł, ale jednak rzadko spotykaną w przypadku ofert bankowych. Biorąc pożyczkę w Skoku, należy się liczyć z opłatą za ubezpieczenie mogącej wynieść nawet 1/3 kwoty kredytu i opłatami za przelew. Mogą to w pewien sposób rekompensować wakacje kredytowe, czyli możliwość zawieszenia spłaty raty.

Podsumowując, pożyczka w Skoku jest najbardziej opłacalna dla stałych członków Skoku. Wtedy można liczyć na niższy koszt i lepsze warunki spłaty czy nawet pożyczkę na jedynie oświadczenie o dochodach. Dodatkowe opłaty mogą jednak sporo podnieść koszty pożyczki, co należy przy podejmowaniu decyzji mieć na uwadze.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie widoczny.

*